Najważniejszy mecz rundy zasadniczej przed Polonistami

07/05/2019

Już w najbliższą niedzielę czeka żużlowców ZOOleszcz Polonii najważniejszy mecz rundy zasadniczej. Do Bydgoszczy przyjeżdża aktualny lider tabeli 2. Ligi Żużlowej Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Początek meczu o godzinie 17:00.

 

Po ostatnim czerwcowym weekendzie żużlowcy Power Duck Iveston PSŻ Poznań objęli pozycję lidera 2. Ligi Żużlowej i są na dobrej drodze, żeby zakończyć zmagania w rundzie zasadniczej na pierwszej pozycji w tabeli. Trudno się temu dziwić patrząc na skład ekipy z Wielkopolski. Zawodnik z najlepszą obecnie średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej David Bellego, do tego waleczni Vladimir Borodulin czy Eduard Krcmar, solidny senior Marcin Nowak, a także zakontraktowany niedawno Robert Miśkowiak. Nieco słabiej wygląda formacja juniorska ekipy z Poznania. Michał Curzytek zbiera dopiero ligowe doświadczenie, a Adrian Woźniak nie miał zbyt dużo okazji do startów. Mimo wszystko zawodnicy ci tworzą zespół, który jest w stanie wygrać z każdym - zarówno na własnym torze, jak i na wyjazdach.

 

Żużlowcy ZOOleszcz Polonii wcale nie zamierzają ułatwić zadania niedzielnym gościom, tym bardziej, że sami mają chrapkę na wygraną w rundzie zasadniczej. W Poznaniu gospodarze wygrali różnicą 10 punktów, która będzie trudna do odrobienia, ale nie będzie to niemożliwe. Wykrystalizowany skład Polonistów - Kamil Brzozowski, Josh Grajczonek, Marcin Jędrzejewski i Rene Bach - będzie tym razem osłabiony brakiem startującego w finale Mistrzostw Świata na długim torze Dimitriego Berge’a. O tym, kto zastąpi Francuza, dowiemy się tuż przed meczem. Silnym punktem ZOOleszcz Polonii powinna być para juniorska - Tomasz Orwat z Mateuszem Tonderem bądź Marcelem Studzińskim. Kto okaże się lepszy, dowiemy się już w niedzielne popołudnie.

 

Pierwszy wyścig spotkania o godzinie 17:00, wcześniej odbędzie się próba toru (16:30) i prezentacja zawodników (16:45). Sędziować będzie Tomasz Fiałkowski, a komisarzem toru będzie Arkadiusz Kalwasiński.

 

Awizowane składy drużyn:

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 by Polonia Bydgoszcz. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now