Poloniści wracają na ligowe tory

07/26/2019

Dobiega końca wakacyjna przerwa w rozgrywkach ligowych. W najbliższą niedzielę żużlowcy ZOOleszcz Polonii udają się do Opola na mecz z tamtejszym OK Bedmet Kolejarzem.

 

Drużyna OK Bedmet Kolejarza przed sezonem uważana była za głównego faworyta do awansu do Nice 1. Ligi Żużlowej. Ekipie z Opola wiedzie się w lidze ze zmiennym szczęściem, jednak cały czas plasuje się w czołowej trójce tabeli, zachowując wciąż matematyczne szanse na wygraną w rundzie zasadniczej. W składzie na niedzielny pojedynek znaleźli się doświadczeni Kevin Wolbert, Bjarne Pedersen i Michał Szczepaniak, a także robiący stałe postępy Oskar Polis. Gospodarze pozostawili na razie wolne miejsce pod numerem 12, a zajmie je ktoś z trójki Hubert Łęgowik, Denis Gizatullin lub pozyskany niedawno z Gorzowa Erik Riss. Całkiem silna jest również formacja juniorska Kolejarza, którą tworzą Damian Lotarski i Patryk Wojdyło.

 

Żużlowcy ZOOleszcz Polonii wybierają się do Opola w najsilniejszym seniorskim składzie. Sprawdzona w poprzednich meczach piątka Josh Grajczonek, Rene Bach, Marcin Jędrzejewski, Dimitri Berge i kapitan Kamil Brzozowski jest w stanie rozstrzygać mecze na własną korzyść. Seniorzy liczą oczywiście na wsparcie juniorskiej pary, która tym razem będzie nieco osłabiona, z powodu kontuzji zgłoszonego do składu Tomasza Orwata. Do składu wraca Marcel Studziński, który wspólnie z Mateuszem Tonderem powinni powalczyć o cenne punkty.

 

W pierwszym meczu obu ekip w Bydgoszczy triumfowali Poloniści w stosunku 47:43. Wydaje się, że zarówno sprawa wygranej w meczu, jak i punktu bonusowego, są kwestią otwartą. Która drużyna będzie się cieszyć po meczu - okaże się już w niedzielny wieczór.

 

Początek meczu o godzinie 17:00. Wcześniej odbędzie się próba toru (16:30) oraz prezentacja zawodników (16:45).

Sędziować będzie Ryszard Bryła, a komisarzem toru będzie Tomasz Welc.

 

Awizowane składy drużyn:

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 by Polonia Bydgoszcz. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now