Przedostatni krok do awansu w Poznaniu

09/06/2019

W najbliższą niedzielę Żużlowcy ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz rozpoczynają finałową batalię, której stawką jest bezpośredni awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. Pierwszy pojedynek finałowego dwumeczu odbędzie się w Poznaniu, gdzie rywalem Polonistów będzie drużyna Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

 

Marsz żużlowców ZOOleszcz Polonii do wyższej klasy rozgrywkowej trwa. Po pokonaniu w półfinałowym dwumeczu ekipy Wilków Krosno, przed naszymi zawodnikami dwa decydujące mecze, w których przeciwnikiem będzie Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Drużyna z Wielkopolski, podobnie jak bydgoszczanie, stawiana była w gronie faworytów do odegrania czołowej roli w 2. Lidze Żużlowej i te przewidywania się spełniły. Mocna formacja seniorska, do której w trakcie sezonu dołączył Robert Miśkowiak, a do tego solidni juniorzy, to recepta na sukces w rozgrywkach ligowych.

 

Poloniści jechali w tym sezonie lepiej z meczu na mecz. Dość powiedzieć, że w całych rozgrywkach (dotąd 14 meczów) nasza drużyna zremisowała jedno spotkanie (na początku sezonu w Rawiczu), a przegrała również raz - w kwietniowym pojedynku w Poznaniu. Nasi zawodnicy tworzą prawdziwą Drużynę i to powinno być największym atutem w poznańskim pojedynku.

 

Pierwszy wyścig niedzielnego (8 września) meczu w Poznaniu o godzinie 15:15.

 

Awizowane składy drużyn:

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 by Polonia Bydgoszcz. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now